Motörhead revival CZ

 

Motörhead revival CZ - Historie

Kapela vznikla v prosinci roku 2003, kdy se sešel kytarista Marcel Votava a bubeník Václav Soukup jr. s rozhodnutím dát dohromady kapelu, která by prezentovala drsnou a prece dobre poslouchatelnou muziku s rock and rollovými prvky a která není v našich zemepisných šírkách zrovna preferovaná - naopak je jí spíše poskrovnu.

Puvodne mel mít repertoár spíše obecnejší charakter, hrát zpocátku prevzaté skladby kapel raného heavy metalu naší i zahranicní produkce, pozdeji melo dojít i na vlastní skladby. Po nekolika zkouškách hoši rychle dospeli k názoru, že všechno bude jinak i když se puvodní myšlence nijak nezproneverí. Volba padla na vecný rock and roll s "heavy-metalovým", nasazením v nárezovém provedení kapely Motörhead. Cíl byl tedy jasný - postavit dobrý Motörhead revival. Po pulrocním zkoušení, rozehrávání se, sestavování repertoáru na dustojný rozjezd, ale hlavne shánení hlavní soucásti kapely - chroptícího basáka,se ozval na inzerát Mirek Novák, ostrílený basák, co mel za sebou taky hraní v nekolika kapelách. Splnoval sice požadavek výkonné a kvalitní basové aparatury vcetne razantní nekomplikované hry, ale hned bylo jasné (ac v to Marcel tajne doufal), že z chroptení nic nebude. Behem vzrušených debat jemuž vetšinou dominoval Marceluv chraplavý bas se rozhodlo. Když to má být doopravdy Lemmy, tak Marcel z Kerkova je mu úplne nejblíž. Bylo rozhodnuto. Zpevu a ucení textu se nakonec zhostil víc než dobre - jeho prirozený hlas by prinutil každého foniatra napsat mu bez váhání kontrolku a nasadit k užívání ta nejtvrdší antibiotika. Takže Lemmyho neopakovatelný zpev byl v suchu.

Toto byla jedna fáze predstavy lidí, kterí chteli tento revival provozovat, ale ke konkrétní podobe to melo daleko- tzn. obsazení nástroju a celková image kapely. Konkrétní podoba kapely se zacala rýsovat po príchodu kytaristy Antonína Valícka v lednu 2006. Po první zkoušce bylo zrejmé, že v kapele musí nastat personální zmeny, aby korespondovali s originálním obsazením Motörhead. Marcel Votava byl donucen opustit kytaru a porídit si basu. Po urcité etape zkoušení a vyjímecných koncertu nastalo opet dilema, ponevadž svuj post Marcel v podobe Lemmyho nezvládal. Nastalo "shakespearovské" co s tím? Po schuzce clenu, se došlo k názoru že kapela cinnost ukoncí. S tímto skutkem se Tonny nechtel smírit a pustil se všemi dostupnými prostredky sehnat odpovídající náhradu. A podarilo se díky náhode, kdy hovoril s Martinem Uxou, který mu zdelil, že ví o clovícku, který skutecne zpívá a hraje jako Lemmy. Takže novým clenem se stal plzenský muzikant Vladimír Sochací (ex Sapon, Michal Penk....).

Po první zkoušce bylo všem jasno, že do toho pujdeme a zacalo se pracovat na playlistu, který obsahuje približne 25 skladeb Motörhead od let 80. do soucasnosti. V této sestave (Sochací, Soukup, Valícek) kapela úcinkuje od ríjna 2007 registrovaná pod agenturou Inheadmusic, kterou vlastní Martin Uxa. Rok 2008 kapela absolvovala nekolik úspešných koncertu jak na domácí pude, tak i v zahranicí (SK, PL). Znení i vizáž dle ohlasu je kvalifikována jako nejautentictejší Motörhead revival v CR!!!

V roce 2014 na stupuje na místo Lemmyho ( VL. Sochacího) zcela nový Lemmy z Plzně Antonín Jireš, hudebník oddaný tvorbě Motorhead tělem, duší i image.